Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, які передбачають, що жінки мають стати на військовий облік як військовозобов'язані. Про це йдеться у наказі №313 від 11.10.2021. Наказ Міноборони №313 було зареєстровано у Мін'юсті ще 3 грудня 2021 року, а нещодавно було офіційно опубліковано.

Документ набув чинності 17 грудня. Тепер жінки повинні будуть ставати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров'я та віком (від 18 до 60 років).

Відповідно до наказу, на військовому обліку мають перебувати робітниці, зайняті у 35 сферах діяльності, які охоплюють майже весь спектр ринку праці – від громадського харчування до банківської справи.

У цьому переліку різні професії (як керівники виробничих підрозділів та органів влади, так і звичайні робітники та службовці, включаючи журналісток, менеджерів, бухгалтерів тощо) отримали родинні військово-облікові спеціальності.

Згідно з документом, у жінок при прийнятті на роботу перевірятимуть наявність документів та позначок про взяття на військовий облік. Таким чином, тепер роботодавець має проконтролювати наявність документів про перебування на військовому обліку у всіх своїх працівників – не лише у чоловіків, а й у жінок. За прийом на роботу працівника без знаходження на обліку передбачено штраф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки – від 5100 до 8500 грн.

Радник заступника міністра оборони Наталія Воронкова у коментарі Громадське радіо повідомила, що до кінця наступного тижня на сайті військкоматів або Міноборони з'явиться роз'яснення про те, як жінкам вперше стати на військовий облік. Розглядатиметься також можливість реалізації цієї процедури онлайн, якщо це буде визнано можливим з точки зору безпеки.

 

Джерело: kp.ua