Роботодавці надають перевагу кандидатам без досвіду, щоб менше платити

На роботу в аптеки все частіше шукають кандидатів без знання фармакології, без досвіду і зі ставкою на молодь. Сучасні роботодавці в даній області тепер пріоритетом ставлять комунікацію з клієнтом і орієнтацію на результат.

Причому вакансій в цій сфері вдвічі більше, ніж бажаючих тут працювати. А з огляду на низьку конкуренцію і платити тут готові навіть більше, ніж просять здобувачі.  

Середня зарплата фармацевта в столиці і містах-мільйонниках за даними сайту grc.ua у вересні склала 18 500 грн, в областях - на рівні 16 000 грн в місяць.

У той же час претенденти виявилися набагато скромнішими у своїх очікуваннях і найчастіше претендують на 8 300-13 600 грн в місяць. А люди без фармацевтичної освіти або з маленьких міст готові працювати ще дешевше. 

Проте в Києві попит на фармацевтів вище в порівнянні з іншими містами, тому можна знайти і пропозиції в районі 22 000 грн. Це викликано саме тим, що число вакансій значно перевищує кількість претендентів.

Що примітно - у 81% відкритих вакансій потрібні працівники без досвіду роботи або з мінімальним досвідом до 1 року. Таким чином, кажуть експерти, вдається знизити рівень щомісячного окладу претендента. У той же час для досвідчених фармацевтів з досвідом від 3 і понад 6 років роботи майже немає.

Тут і відбувається нестиковка, оскільки 41% відгукнулися на вакансію фармацевта мають досвід роботи від 6 років, але актуальних пропозицій для них  лише 1%. А в найбільш бажаній для роботодавців групі претендентів без досвіду, навпаки, не вистачає працівників, щоб заповнити ними всі позиції - їх всього 18%.

Крім іншого, до фармацевтів почали висуватися типові вимоги менеджерів з продажу - ділова етика, проведення опитувань клієнтів, орієнтація на результат і критичне мислення. І тільки 9% роботодавців в переліку вимог вказали знання фармакології.

 

Джерело: ubr.ua