На київських пляжах цього літа лайфгардів побільшає

В цьому році діяльність лайфгардів з волонтерської переросла в повноцінну сезонну роботу. Гнучкий графік і можливість тривалого перебування на свіжому повітрі привертає в професію все більше спортсменів та тренерів спортзалів. Однак вимоги до майбутнього співробітника не обмежуються хорошою фізичною підготовкою.

Як розповів нам начальник відділу організації безпеки та супроводу лайфсейвінг-програм КП "Плесо" Олександр Лешенок, вже до початку сезону вони отримали близько 419 заявок від претендентів. Але більша частина з них відсіялась через необхідність проходження навчання та здачі нормативів з плавання.

Потенційний лайфгард повинен проплисти 50 метрів за 1 хвилину, 250 метрів за 8 хвилин і 20 метрів під водою. Крім цього обов'язковими є проходження курсу долікарської допомоги від Мальтійської служби допомоги або Товариства Червоного Хреста та набуття навичок роботи зі спеціальним рятувальним інвентарем.

В підсумку до сезону 2021 року вдалося підготувати 120 рятувальників, які будуть базуватися на 26 рятувальних постах муніципальних пляжів. Для порівняння, в минулому році їх було 99.

Серед інших обов'язків - надання долікарської допомоги, контроль за дотриманням заходів безпеки на пляжах, а також під час запливів та інших заходів на воді.

На роботу беруть кандидатів від 18 років, тому стабільний інтерес спостерігається серед студентів. Однак вік - не перешкода, приходять люди різного віку і багато хто з сезону в сезон. Також роботодавець пропонує офіційну медичну страховку.

Роботодавець говорить, що по закінченню літнього сезону співробітники можуть продовжити роботу тренерами в спортзалах або басейнах.

В середньому лайфгард працює від 15 до 20 змін в місяць і може вибирати зручний йому режим роботи - з 9:00 до 18:00, або з 11:00 до 20:00. А стандартний графік 2/2 не завжди є таким: багато хлопців працюють і в свої вихідні дні, але на інших постах.

Пропозиція по оплаті також вельми конкурентна в цій сфері. За зміну в 9 годин можна заробити 630 грн і при хорошій залученості отримати більше 10 000 грн/міс., які на даний момент пропонують за роботу рятувальника, наприклад, в басейні.

Є й мінуси: робота сезонна - з початку травня і до початку вересня, тому більше розглядається як додатковий заробіток на літо. Але це не заважає їй мати стабільний щорічний попит.

 

Джерело: ubr.ua