Ключові галузі польської економіки звернулися до влади країни з вимогами знизити всілякі перешкоди для роботи в країні іноземців та допомогти їм заповнити робочі місця

Польща прагне подолати кадровий голод на підприємствах новими поблажками для іноземних працівників. У зв'язку з цим влада країни прийняла низку відповідних змін до законопроекту про іноземців.

Вони передбачають, що під час подання заяв на тимчасове проживання (карту побуту) більше не вимагатимуть довести наявність гарантованого місця проживання в Польщі та джерела регулярного доходу, повідомляють у компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Справа в тому, що місцевим підприємцям дуже потрібні працівники, в т.ч. та з України. Польща, яка у 2021 році демонструє найбільше зростання ВВП за всю історію (на 11,1%), відчуває особливу нестачу співробітників на промпідприємствах, логістичній та будівельній галузях.

У зв'язку з цим ключові сфери не можуть гарантувати виконання виробничих планів та дотримання термінів.

"Зараз потрібні будь-які покращення у прискоренні легального знаходження та працевлаштування мігрантів у Польщі. Зниження адміністративних бар'єрів та збільшення періоду роботи допоможе стабілізувати міграцію працівників з України, які сьогодні приїжджають, маючи переважно короткострокові дозволи на роботу", – каже віце-президент  Gremi Personal Кароліна .

Точні дати набрання чинності новими положеннями поки що невідомі: все вирішиться після процедури розгляду в польському парламенті. Так чи інакше, новації мають сприяти значному спрощенню адміністративної процедури легалізації знаходження та роботи трудових мігрантів у Польщі.

Крім іншого, поправки до закону змінять механізм отримання виду на проживання при зміні роботодавця та полегшать доступ до тривалих дозволів на роботу.

Також планується збільшити терміни дії короткострокових дозволів, якими найчастіше користуються українці – з 6 до 24 місяців. А працівникам підприємств стратегічного значення "картки побуту" видаватимуться оперативніше.

 

Джерело: ubr.ua