Українці все рідше погоджуються на роботу в галузі сільського господарства за кордоном. Збирати врожаї вже не хочуть - робота складна і малооплачувана. При цьому попит зростає на вакансії на підприємствах або складах.

У той же час українці перестали бути дешевою робочою силою. Тому, наприклад, Польща підвищила мінімальний оклад до 13,78 злотих нетто за годину через гострий дефіцит заробітчан, повідомив Vesti.ua президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Такі тенденції стосуються легального ринку. Нелегали ж сильно не перебирають роботою. Однак вони ризикують, наприклад, не отримати зарплату за працю або залишитися без компенсації в разі травми.

Головне правило, як відрізнити "чорне" агентство з працевлаштування від легальних, - оплата за їхні послуги.

"Не платіть за працевлаштування посередникам, бо їм платять роботодавці ... Адже в Україні легко знайти компанії, які не беруть грошей за пошук роботи за кордоном і допомагають оформити документи. І, до речі, гарантія того, що людину, яка в пошуках роботи не обдурять, - це саме безкоштовне надання послуг з виготовлення візових документів ", - зазначає Воскобойник.

Як стверджують в одному з офіційних агентств, повний пакет документів на виїзд за кордон коштує € 100. Але грошей за працевлаштування вони дійсно не беруть, оскільки їм платять роботодавці, зацікавлені в підборі кадрів.

Самі претенденти також радять перевіряти запропоновані вакансії безпосередньо у роботодавця.

Додамо, що в 2020 році Чехія видала 150 тис. запрошень на роботу українцям. Польща - 1,8 млн. Остання є єдиною країною, яка не закрилася для іноземних заробітчан під час карантину.

 

Джерело: ubr.ua