Лідером виявилася Запорізька область

Майже місяць в Україні проходить інспекційна кампанія з виявлення неформальних трудових відносин. Інспектори приходили "в гості" на підприємства 1383 рази, виявивши 4064 співробітників, допущених до роботи без трудових договорів, повідомила прес-служба Мінекономіки.

"Середнє число виявлених незадекларованих працівників становить майже п'ять чоловік на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено в Запорізькій (437), Вінницькій (364) та Хмельницькій (273) областях", - йдеться в повідомленні.

Одночасно з інспекційною кампанією триває масштабна інформаційно-роз'яснювальна робота щодо ризиків і наслідків незадекларованої праці. При цьому під час проведення перевірок роботодавці таки погодилися укласти договори з людьми в 1690 випадках. Активно працівників легалізують в таких сферах:

  • організація тимчасового розміщення (на 141%) і харчування (на 35%);
  • сільське господарство (на 8,5%);
  • торгівля (на 7%).

"У порівнянні з відповідним періодом 2020 року кількість працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийом на роботу, збільшилася на 12%", - додали в міністерстві.

У регіональному розрізі з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування в порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається в таких регіонах:

  • Закарпатська область (43,5%);
  • Чернівецька область (42%);
  • Донецька область (36,9).

Нагадаємо, паралельно станом на 1 липня сума заборгованості з виплати зарплати в Україні становила майже 3,593 млрд грн. Це на 7,2%, або 242 млн грн більше в порівнянні з початком червня. З початку року борги зросли на 981 млн грн, або 37,6%, а в порівнянні з даними річної давності - на 984 млн грн, або 37,7%.

 

Джерело: ubr.ua