Вона запрацює з 2022 року

З 1 січня 2022 року в Україні почне діяти державна програма, яка буде перетворювати малозабезпечених і довготривалих безробітних на підприємців. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Там нагадують, що механізми цієї програми були успішно апробовані в пілотному проекті "Рука допомоги", який був реалізований за підтримки Світового банку в рамках проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" в 2016-2019 роках.

"Тоді понад 230 довгострокових безробітних в трьох областях отримали безпроцентну поворотну допомогу від держави на початок власної справи. Більше 90% з них успішно працюють і сьогодні", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві уточнили, що бажаючим вийти зі стану бідності малозабезпеченим і довготривалим безробітним буде запропонована допомога в розмірі до 15 мінімальних зарплат. На початок 2022 року ця сума становитиме 97,5 тис. Грн. Передбачається, що кошти підуть "для оплати рахунків на придбання необхідного для започаткування власної справи устаткування і матеріалів".

"Вагома перевага цього механізму в тому, що допомогу можна повертати за рахунок сплачених в процесі підприємницької діяльності податків і соціальних внесків. Тобто, сума до повернення буде зменшуватися з кожним податковим платежем. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі не потрібно ", - відзначили в Мінсоцполітики.

Там розраховують, що нова програма стане дієвим механізмом виведення тривалих безробітних та інших одержувачів державної допомоги зі стану бідності. Вона допоможе їм повернутися до активного соціального життя, а держава замість постійних виплат допомоги малозабезпеченим отримає податки від нових підприємців.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів своїм рішенням підтримав законопроект про збільшення обсягу держпідтримки при народженні дитини або усиновленні - з 41,28 тис. до 50 тис. грн. Зростання передбачене з 1 січня 2022 року.

 

Джерело: ubr.ua