Високий попит на будівельні та оздоблювальні роботи обумовлений стартом будівельного сезону

З приходом теплої пори в Україну, почав рости і попит на послуги будь-якого роду майстрів і ремонтників.

Онлайн-сервіс замовлення послуг Kabanchik.ua проаналізував послуги яких фахівців замовляли українці в мережі цієї весни і у скільки вони обійшлися.

Найактивніше в мережі українці замовляли сантехніків. Цієї весни на їхні послуги було створено близько 10 тис. замовлень, що на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року і на 45% перевищує показники 2019 року.

Найпопулярніші завдання - ремонт крана та унітазу, усунення течі, установка змішувача і водонагрівача. Середній чек в категорії підріс на 6% - 590 грн за одне замовлення.

Також затребувані і малярні роботи - в порівнянні з минулою весною попит на них збільшився майже на 90%. Популярністю користуються шпаклівка, оздоблення, побілка, фарбування вікон, стін і стель.

В середньому одне замовлення обходиться в 3000 грн - на 28% більше, ніж навесні минулого року.

Попит на укладку плитки, штукатурні роботи виріс майже на 60%. В основному майстрів наймали, щоб викласти плитку у ванній, а штукатурщики - підготувати стіни під поклейку шпалер. Середній чек за послуги плиточників виріс на 6% - 5450 грн, а у штукатурщиків на 15% - 5600 грн

Майже на 50% більше роботи і у електриків. Їх просили повісити люстру, замінити проводку і розетки, відремонтувати світильники. В середньому одне замовлення обходиться українцям в 800 грн, що на 12% більше, ніж минулої весни.

"Високий попит на будівельні та оздоблювальні роботи обумовлений стартом будівельного сезону, який почався з приходом тепла в Україні і скасування карантинних заходів", - зауважила керівник відділу маркетингу Kabanchik.ua Ольга Сорока.

З початком дачного сезону виріс попит на послуги садівників.

За даними онлайн сервісу замовлення послуг, з приходом тепла в Україні попит на послуги в категорії "Сад та город" виріс на 77% в порівнянні з весною минулого року. Самі популярні завдання - обрізка дерев і підготовка грунту перед посадкою.

Садівників також просили видалити засохлі гілки, обморожені пагони і зайві відгалуження. Середній чек збільшився на 6% - 590 грн за одне замовлення.

Всього цієї весни на послуги садівників українці витратили 2,2 млн грн, що в два рази перевищує показники минулого року і на 27% - позаминулого.

Як і раніше актуальна послуга "чоловік на годину". Навесні майстрів на всі руки замовляли на 62% частіше, ніж у минулому році, а ось середній чек не змінився - 400 грн за одне замовлення.

Як правило цих фахівців наймають, щоб виконати просту роботу по дому: встановити замок, зібрати диван або столик, повісити картину.

Українці економлять гроші, і між покупкою нової техніки і ремонтом старої віддають перевагу другому варіанту. У зв'язку з цим попит на послуги майстрів по ремонту великої побутової техніки виріс на 25%.

Більше роботи і у фахівців з меблів. Попит на ремонт, складання, перетяжку, виготовлення і реставрацію меблів виріс на 45%. Незважаючи на ажіотаж, середній чек за послуги не змінився - 1220 грн.

 

Джерело: ubr.ua