За словами міністра, гроші в бюджеті на ці цілі є

В Україні необхідно підвищувати соціальні гарантії вчителям, засоби для цього до державного бюджету вже закладені. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Він зазначив, що зростання соцгарантій є основним критерієм для підвищення престижу роботи педагогів. За словами міністра, зараз в невеликих містах і селах сформувався дуже великий обсяг вакансій - зокрема, по дефіцитним професіям, таким як викладач хімії, фізики та іноземних мов.

"Стосовно підбору і навчання кадрів. Для того щоб туди йшли кращі, ми повинні розуміти, що по виходу у людини буде гарантоване працевлаштування, навіть якщо це маленьке село чи місто, що в цій ситуації житлова проблема вирішена, соціальна проблема. Повинна бути якась страховка, гарантії, супровід цього вчителя в нашій українській реальності. Це зарплата повинна бути, житло ", - підкреслив Шкарлет.

Він додав, що на сьогоднішній день на ці потреби виділяються "мільярдні кошти".

"Зростання бюджету освіти на цей рік - 42%, це вже закладено. Зрозуміло, що у нас немає чарівної палички. Ми не можемо змахнути чарівною паличкою і зробити так, щоб за одну секунду система соцгарантій педагога і вчителя піднялася в рази", - резюмував Шкарлет.

Раніше повідомлялося, з 1 січня 2021 року зарплата українських педагогічних працівників збільшилася на 2670 грн.

 

Джерело: ubr.ua