Користувачів біржі Upwork попередили про запровадження податку на додану вартість з початку наступного року. ПДВ нараховуватимуть на сервісні послуги, він не торкнеться заробітку

Міжнародна фріланс-біржа Upwork анонсувала нові правила оподаткування з 1 січня 2022 року. Фрілансери почали отримувати повідомлення із проханням запровадити податкові дані у своєму профілі згідно з новим законодавством України, заявила  country-менеджер Катерина Божкова.

З її слів, це не особиста ініціатива біржі. Нововведення пов'язані  з законом1525-IX , який вступив в силу , яка зобов'язує компанії-нерезиденти , щоб стати платником ПДВ. Це стосується всіх іноземних компаній, які надають діджітал-послуги. У результаті Upwork повідомила фрілансерів та агенції про те, що стягуватиме ПДВ за послуги.

Однак це не стосується заробітку (earnings) користувачів. ПДВ нараховуватимуть за сервісні послуги – сервісні комісії, коннект і т.д.

Наприклад, якщо сума договору становить $100, то сервісна комісія біржі дорівнює 20$ (20%). Саме від цієї суми стягуватиметься ПДВ – 20%, або $4.

До того ж до компаній та ФОП, які сплачують ПДВ, це правило не застосовують. При цьому більшість фрілансерів в Україні працюють як "фопи" на єдиному податку 5%, тобто не сплачують ПДВ. Тому можна змінити групу і перейти на податок 3% та ПДВ, але це тягне за собою складнішу звітність.

Крім того, правила не стосуються передачі даних щодо конкретних користувачів до Держподаткової. Upwork інформуватиме сукупно про суму ПДВ, яку сплачує державі.

 

Джерело: ubr.ua