У польських лікарнях працюють трохи більше 600 українців

Польща гостро відчуває дефіцит медиків. Їй не вистачає 68 тис. лікарів і 40 тис. медсестер. Персонал розраховували залучити з країн Східної Європи шляхом спрощення процедури працевлаштування. Однак напливу бажаючих працювати в польських лікарнях не відбулося.

У той же час в Україні в 2020 році звільнилося понад 6 тис. лікарів і 22,6 тис. медспеціалістыв. А в січні 2021 роки без роботи залишилося понад 6 тис. медиків, про це свідчить аналіз міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

"Звільнення лікарів не говорить про те, що всі вони поїхали працювати за кордон. Українські держоргани такої статистики не ведуть. Дуже часто ці фахівці перекваліфіковуються або працюють в приватній медицині, де заробітки набагато вищі", - сказано в повідомленні.

При цьому зарплати українських медиків істотно відрізняються від польських окладів. Так, в Україні лікарі отримують в середньому 11 тис. грн, середній медперсонал - 9 тис. грн, молодший - 7 тис. грн. У той же час в сусідній країні лікарі заробляють від 1,5 тис. Євро.

За даними Вищої лікарської палати, в Польщі працюють 1699 іноземних лікарів, з них - 616 з України.

"По суті з працевлаштуванням іноземних медиків в Польщі відчутних змін немає - процедура залишається складною і залежною від рішень на місцях. Шанси влаштуватися на роботу мають ті, хто доведе знання польської, свою компетенцію і має, наприклад, карту поляка", - повідомили в Gremi Personal.

За їх даними, в минулому році роботу в Польщі знайшло всього 41 лікар та 11 медсестер з України.

 

Джерело: ubr.ua