Роботодавці назвали позитивні і негативні наслідки скорочення робочих годин

Більшість роботодавців (52,5%) вважають реалістичною можливість ввести 4-денний робочий тиждень в Україні. Багато керівників (71%) готові внести необхідні зміни в робочий графік своєї компанії заради експерименту. Про це свідчить опитування сайту Jooble.

Йдеться про перебудову внутрішніх процесів таким чином, щоб продукт або послуга, яку надає бізнес, залишилася доступною для клієнта без змін. Але 28,7% все ж не готові експериментувати зі зміною графіка співробітників. А 47,5% опитаних вважають ідею нереалістичною для нашої країни.

У той же час впровадження 4-денного робочого тижня дасть більше свободи в першу чергу для працівників у вирішенні особистих питань. Так вважають 72% опитаних респондентів. Крім того, це могло б зменшити офісні витрати компаній, наприклад, на електроенергію або канцелярію, оптимізувати бізнес-процеси при меншій кількості робочих годин, підвищити лояльність співробітників до компанії, прискорити процеси і збільшити самодисципліну.

Щодо зарплати, то переважна більшість керівників (87,8%) готові залишити оклади колишніми при скороченні робочих годин. Однак частина роботодавців (12,2%) вважають логічним зменшення зарплат.

Згідно даним, деякі респонденти побоюються, що в разі таких змін компанії можуть втратити доходи, оперативність і контроль за роботою співробітників.  

Всього в опитуванні взяли участь 345 українських роботодавців з 8 червня по 8 липня.

Нагадаємо, що компанії через півтора року пандемії почали повертати своїх співробітників в офіси . Найчастіше компанії вибирають змішаний формат, тому що працівники не готові повернутися на "п'ятиденку".

 

Джерело: ubr.ua