Експерти зазначають, що роботодавцям потрібні досвідчені фахівці. При цьому громадяни України не готові вчити мову та підвищувати кваліфікацію, а хочуть приїхати та одразу заробляти

З початку поточного року приватні особи перерахували до України понад $10 млрд, з яких більшість припадає на перекази заробітчан. На даному етапі близько 13-16% населення постійно залучено до трудової міграції.

Окрім того, трудова міграція вже виходить на допандемічний рівень. За перші півроку 2021-го українці отримали понад 400 тис. робочих віз для поїздки до Польщі, а 2020-го було лише 500 тис.

Також на громадян України чекають у Чехії, де відкрито 31% вакансій. Найвищі зарплати пропонують IT-фахівцям – від 100 тис. грн. Крім того, латки менеджерів з продажу можуть досягати 80 тис. грн, спеціалістам зі сфери "наука та освіта" та "автомобільний бізнес" – до 70 тис. грн.

Кухарі, офіціанти, адміністратори спа-салонів та салонів краси, тренери спортклубів можуть отримувати до 50 тис. грн, а домашній персонал, будівельники, водії навантажувачів, різнороби – до 45 тис. грн.

У київських агентствах з працевлаштування зазначають, що роботодавці активно шукають досвідчених фахівців, зокрема інженерів, лікарів, викладачів університетів, хіміків, фізиків. При цьому важко знайти відповідні кандидатури через рівень знання мови.

Самі громадяни України обирають менш оплачувані вакансії, де не потрібний певний рівень кваліфікації, знання мови та немає необхідності проходити стажування. Вони націлені приїхати і одразу починати заробляти.

Виїзд з України кваліфікованого персоналу – це вже не трудова міграція, це імміграція… Це вже виїзд назавжди. Так, вакансій багато, але українці ліниві та не готові вивчати навіть мову, не кажучи вже про інші нюанси ", – наголосив президена Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

 

Джерело: ubr.ua