Зміни вносить проект закону, опублікований Мінекономіки для обговорення

Міністерство економіки оприлюднило для обговорення проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державного нагляду за дотриманням законодавства про працю.

Серед іншого законопроект пропонує залучати до проведення інспекційних відвідувань поліцейських за вмотивованим повідомленням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду. Звернення направляється керівникові територіального органу поліції за місцем проведення інспекції.

Відмова в залученні правоохоронців до проведення перевірок допускається тільки на підставі недостатнього обґрунтування з боку інспекції.

Крім того, документ вносить пропозиції визначити:

  • правовий статус державної інспекції праці;
  • права і обов'язки інспекторів праці;
  • форми здійснення контролю;
  • підстави та порядок проведення інспекційних відвідувань і т. п.

Документ передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю та законів про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності, про Національну поліцію й про державну службу.

У Кабміні наголошують, що за 2020 рік кількість неформально зайнятого населення у віці старше 15 років становило майже 3,32 млн осіб. Це негативно впливає на розвиток економіки, порушує принципи добросовісної конкуренції та обмежує роботу легального ринку праці.

При цьому відсутність регулювання порядку державного нагляду за дотриманням законодавства виключає ефективну боротьбу з незадекларованим працевлаштуванням.

Після обговорення Кабмін передає законопроект для реєстрації в парламенті, де він повинен пройти два читання.

 

Джерело: ubr.ua