Польські сезонні робітники в основному їдуть в Німеччину, Нідерланди та скандинавські країни

Фермерські господарства та галузь гостинності (готелі, кафе, ресторани) в Польщі почали відчувати гостру нестачу робочих рук. Про це повідомляє аналітичний центр міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

Відзначається, що в Польщі сезон збору врожаю ягід починається в кінці травня. При цьому підприємці побоюються, що половина їх врожаю може бути втрачена, якщо іноземці не повернуться до сезонної роботи. І незважаючи на те, що в Польщі через пандемію залишаються постійні робочі з України, це не вирішує проблему нестачі робочої сили в сільському господарстві.

"У пік сезону польським фермерам потрібно щорічно близько 100 тис. сезонних працівників і більшість з них - українці. Польські сезонні робітники в основному їдуть в Німеччину, Нідерланди та скандинавські країни, де платять більше, ніж в Польщі, тоді як для українців ці ринки як і раніше недоступні через пандемію ", - розповіли в компанії.

Згідно з повідомленням, в цьому році пропозицій роботи, пов'язаних з гастрономією та готельно-ресторанним бізнесом, набагато більше, ніж зазвичай - зокрема, затребувані офіціанти, бармени, покоївки та кухарі.

"Уряд Польщі оголосив про поступове скасування карантинних обмежень з середини травня, можна буде проводити заходи з дотриманням санітарних і кількісних обмежень, і в той же час починається період канікул і відпусток. Великі ресторани і готелі поступово починають свою роботу, але вже стикаються з проблемою нестачі персоналу .... до нас вже звернулися з квітня близько 20 компаній, яким терміново потрібні співробітники ", - відзначили в Gremi Personal.

 

Джерело: ubr.ua