Дефіцит працівників з інших країн зростає, хоча їх кількість постійно збільшується - українці їдуть в багатші країни ЄС

На сьогоднішній день 513 тис. іноземців мають дозвіл на тривале перебування в Польщі. За місяць їх число виросло на 10 тис. осіб, переважно за рахунок українців, яких тепер там 287 тис. чоловік.

Незважаючи на наплив трудових мігрантів, їх дефіцит все одно зростає. Це в свою чергу загрожує уповільненням польської економіки, повідомляє аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

"З червня кількість іноземців у Польщі збільшилася більш ніж на третину. Однак кількість працівників вдвічі менша, ніж до пандемії, про що свідчить дослідження Гданського політехнічного університету", - сказано в повідомленні.

У компанії відзначили, що через коронавірус польським підприємцям вдалося затримати заробітчан з України більш ніж на 3 місяці, проте "ослаблення обмежень призводить до їх подальшої міграції в більш багаті європейські країни". Вони їдуть в Чехію, Словаччину, Угорщину і Німеччину.

У зв'язку з дефіцитом іноземних працівників логістичним, промисловим і будівельним галузям складно виконати свої виробничі плани. Зокрема, збір яблук виявився під загрозою зриву. Якщо буде затримка, "яблука доведеться відправляти на переробні заводи за безцінь".

 

Джерело: ubr.ua