Збільшенню кількості зайнятого населення сприяють пожвавлення економічної активності і урядова програма з легалізації праці

За підсумками I I кв. 2021 року кількість зайнятого населення у віці 15-70 років збільшилася на 2,6%, до 15,8 млн, у порівнянні з I кварталом поточного року. У повідомленні прес-служби Мінекономіки зазначено , що на ринку праці спостерігається позитивна динаміка.

Так, за даними Держстату, рівень безробіття населення у віці 15-70 років знизився до 9,3% (I кв. 2021 - 10,5%).

Позитивні зміни пояснюються пожвавленням економічної активності, поліпшенням ділових очікувань виробників, зростанням реальної зарплати, активізацією процесів трудової міграції в світі, а також введенням ряду ініціатив для збереження і створення нових робочих місць.

За даними міністерства, позитивний вплив на збільшення кількості офіційно працевлаштованих українців мала кампанія КМУ, спрямована на зниження рівня незадекларованої праці.

Кампанія складалася з двох етапів:

  1. З 1 січня по 30 червня 2021 роки тривала інформаційна кампанія про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці. З метою профілактики правопорушень інспекторами здійснено 93 тис. 963 інформаційних відвідувань підприємств;
  2. З 1 липня 2021 року стартувала інспекційна кампанія серед роботодавців, які мають високий ризик використання незадекларованої праці. Уже проведено 3024 інспекційних перевірки та виявлено 11 602 працівника, допущених до роботи без укладення трудових договорів. Були укладені трудові договори з 5460 працівниками. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 роки кількість працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийняття їх на роботу, за даними ДПС, збільшилася на 27 968 ​​осіб.

Всього з початку поточного року було проведено 6795 інспекційних рейдів з питань виявлення неоформлених трудових відносин, в ході яких виявлено майже 17,3 тис. працівників, які працювали без трудового договору і майже 1,5 тис. працівників - з підміною трудових договорів іншими видами договорів.

"Боротьба з тіньовою зайнятістю - один з ключових пріоритетів міністерства. Ми постійно моніторимо і контролюємо цей процес" , - поінформувала заступник голови Мінекономіки Світлана Глущенко.

За її словами, з початку року в результаті проведення інспекційних та інформаційних відвідувань роботодавців укладені трудові договори майже з 210 тис. працівниками. Соціально-трудові права цих осіб захищені, а до держбюджету і бюджету Пенсійного фонду надійшло додатково мінімум 2,3 млрд грн.

 

Джерело: ubr.ua