У Бельгії роботодавцям заборонили телефонувати працівникам у неробочий час. А що в Україні?

Зображення з х/ф The Matrix, 1999 р

Слідом за Францією, Португалією та Ірландією у Бельгії затвердили нововведення. Тепер працівники мають право не приймати дзвінки та не відповідати на повідомлення від начальства у вільний від роботи час. Мы з'ясували, чи це працює в Україні.

Для боротьби з вигорянням та стресом з 1 лютого у Бельгії набуде чинності «право на відключення». Щоправда, працюватиме воно лише для однієї категорії працівників — держслужбовців. Співробітники отримають повне право ігнорувати дзвінки та не відповідати на повідомлення від керівництва, якщо це не надзвичайна ситуація. Останні, своєю чергою, не зможуть висунути претензії своїм підлеглим, якщо вони не звʼязку.

Наразі невідомо, чи поширюватиметься «право на відключення» на інші категорії. Також залишається незрозумілим, що мається на увазі під «надзвичайними ситуаціями», коли начальство має право зв’язатися з підлеглим та попросити його виконати роботу, яка не чекає до ранку.

Бельгія у своєму нововведенні слідує прикладу країн, які вже ввели подібні заходи. Наприклад, Франція закріпила закон про ігнорування робочих листів та дзвінків ще у 2017 році, а Ірландія та Португалія — у 2021-му.

Джерело: work.ua