Компанії все частіше займаються редизайном приміщень для адаптації до низької відвідуваності офісів

Київські компанії все частіше оптимізують простір в офісах за рахунок моделі hot desking, при якій співробітники не мають особистих робочих місць, але по черзі користуються загальними столами.

Про нові тренди в зміні офісних просторів в Києві розповіли в компанії Colliers, що займається наданням професійних послуг у сфері комерційної нерухомості.

У зв'язку із зберігаючою і на другий рік пандемії низькою відвідуваністю офісів, компанії в цілому проводять перепланування просторів, переобладнавши незайняті приміщення під невеликі тренажерні зали або лаундж-зони - це відноситься і до тих орендарів, в бізнес-центрах яких вже є спортивні зали.

Крім того, компанії збільшують площі для проведення спільних зустрічей, а також створюють окремі кімнати для онлайн-конференцій. У тому числі облаштовують так звані "Skype-будки" - невеликі кімнати, спеціально пристосовані для відео-дзвінків завдяки шумоізоляції.

Так виглядають Skype-будки

Як зазначив директор департаменту офісної нерухомості Colliers Олександр Семенов на зустрічі з журналістами, hot desking і раніше був помітною тенденцією в організації офісних просторів. Однак за останній час модель стала більш поширеною - "навіть ті, хто сумнівався, вже однозначно з цим питанням визначилися, а опір з боку команд і персоналу істотно впав".

Ще одним помітним трендом останнього часу стало озеленення офісів - крім естетичності, це робиться для поділу зон в open space.

В цілому в сфері офісної нерухомості спостерігається тенденція до будівництва бізнес-кластерів, де офісні будівлі знаходяться поруч з торговими зонами, спорткомплексу і місцями відпочинку.

Нові київські бізнес-центри будуються з урахуванням вимог зеленої сертифікації - будівлі, які будуть вводитися в експлуатацію в найближчі роки, націлені на отримання оцінки екологічної ефективності за стандартами BREEAM або LEED.

Такі концепції БЦ повинні включати більш безпечні будівельні матеріали, сортування сміття, грамотне використання водних ресурсів, автоматичний контроль освітлення і використання поновлюваних джерел енергії.

Велика частина міжнародних орендарів звертають увагу на цей пункт, зауважив Олександр Семенов - "багато хто розглядає тільки будівлі, в яких є зелена сертифікація, для них це в принципі must have".

 

Джерело: ubr.ua