Щоб заробити багато грошей, однієї освіти замало, зараз важливо вивчити сучасні ринкові тенденції

Людина, яка обирає професію, орієнтується не тільки на свої особисті уподобання та інтереси, вона велику увагу звертає і на престижність тієї чи іншої спеціальності, а також на рівень оплати праці.

ТОП-5 високооплачуваних професій

ІТ спеціаліст

Під час неймовірних технологій сфера ІТ-бізнесу чи не найбільше потребує кваліфікованих працівників. Суми заробітної плати, за статистичними даними Work.ua , можуть досягати 100 тисяч гривень (залежить від рівня знань, досвіду та напрямки діяльності).

До переліку входять професії: інформаційних директорів ( 100 тисяч грн. ), ".Net-програмістів" ( 70 тисяч грн. ), Java developer ( 60 тисяч грн. ), Team leade ( 50 тисяч грн. ), Game developer ( 37500 гривень). ) і т.д.

Топ менеджер

За даними із 245 вакансій, розміщених на Work.ua, в середньому топ-менеджер в Україні заробляє 32 500 грн.

Якщо розглядати конкретно по містах України, то лідером є Дніпро, де працівник такої ланки може отримувати 73 тисячі гривень , у Києві цей показник сягає 40 тисяч гривень.

Зауважимо, що топ-менеджер — фахівець високого рангу, здатний швидко вирішувати проблеми, чітко розуміти свою роль у компанії та вести її у певному напрямку, а також розуміти, що на його плечі покладено величезну відповідальність.

Амбітність, дисциплінованість, комунікабельність, навички лідерства - якості, без яких топ-менеджер не ТОП. Бути таким в університеті не навчать. Крім профільного, для отримання певних знань потрібна ще й додаткова освіта: курси, тренінги, а головне – практика.

Топ-менеджерами одразу не стають. До цієї посади потрібно рости, йти вперед крок за кроком професійними сходами.

Стоматолог

Стільки років, витрачених в університеті, не пройдуть даремно для стоматологів. Сьогодні це одна з найвищих професій. Така діяльність також має неабиякі перспективи зростання, особливо для стоматологів-ортодонтів.

За даними із 368 вакансій, розміщених на Work.ua, за останні 3 місяці, такому працівникові пропонують у середньому 27500 гривень. Зауважимо, що показник середній. У столиці, наприклад, заробітна плата стоматолога сягає понад 37 тисяч гривень.

За кордоном професія стоматолога оплачується дещо більше. Якщо взяти приклад сусідньої Польщі, то в державних клініках він може отримувати від 1700 євро/місяць, а в приватних — від 4000 євро/місяць. Зверніть увагу, що 85% стоматологічних клінік у Польщі – приватні.

Телеведучий

Сфера інформації та телекомунікації, за даними Держстату, пропонує українцям понад 15 тисяч гривень. Коли йдеться про роботу телеведучого, то, згідно з інформацією 61 вакансії, розміщених за останні три місяці на Work.ua, в Україні він заробляє 25 тисяч гривень.

Найбільше телеведучим платять у Харкові – близько 30 тисяч гривень.

Тому додамо, що креативні та творчі професії завжди матимуть попит на ринку праці. І навіть якщо ви фахівець однієї сфери, перекваліфікуватися справа не складна. На додаток до всього, матимете перевагу, і свою першу освіту можете застосувати собі на благо.

Ріелтор

Грамотний ріелтор поєднує в собі аналітика (знає ринок, аналізує співвідношення пропозиції та попиту), психолога (спроможний створити сприятливу атмосферу на зустрічах), юриста (знає законодавство та порядок укладання угод з нерухомістю), торговця (правильно подає інформацію як про позитивні моменти, так та про недоліки нерухомості, яку він продає чи здає в оренду).

Заробітна плата ріелтора (якщо він працює самостійно) не має конкретної межі, суми можуть сягати досить високих показників. Однак, якщо говорити про вакансії на сайтах пошуку роботи, то в середньому фахівець такої сфери заробляє 29 тисяч гривень, у Києві ця сума перевищує 37 тисяч грн.

Отже, проаналізувавши ринок праці, можна сказати: вакансій із гарною заробітною платою чимало. Проте питання полягає в іншому: чи достатньо українців, які шукають роботу, кваліфікації, знань, умінь, досвіду для тієї чи іншої діяльності.

Кожен має розуміти, що стати топ-менеджером одразу після закінчення університету, не маючи жодного досвіду, неможливо. Кар'єра вишиковується крок за кроком. Кваліфікація підвищується – заробітна плата зростає.

Середній рівень зарплати по Україні

Середній рівень заробітної плати , за словами президента України, сягає понад 500 доларів, тобто 14 тисяч гривень. Пересічний українець, який заробляє, як кажуть, "на своєму пагорбі", не погоджується з таким твердженням. Багато хто й у вічі не бачив таких грошей.

Хоча президентські слова підтверджує офіційна статистика, фахівці кажуть, що середня зарплата вважається неправильною. Наприклад, враховують лише штатних працівників, а це лише сім мільйонів українців.

Але українці стверджують, що і 500 доларів — сума недостатня для життя, адже ціни зростають швидше за зарплату.

 

Джерело: economics.segodnya.ua