Київські рітейлери на зарплату касирів не скупляться: варіант отримувати від 17 000 грн – цілком реальний. Але чи зможуть на неї претендувати досвідчені кандидати – питання відкрите

Розкид зарплат касирів, залежно від регіону України та наявності у магазину мережі, досить великий. У деяких випадках він може становити до 8 тис. грн, свідчать результати дослідження ринку, проведеного компанією grc.ua.

Проте претенденти лояльні до роботодавців, і готові приймати їхні умови через мінімальний набір вимог та відсутність обов'язкового досвіду роботи. Таких кандидатів беруть навіть краще, а ось досвідчені касири мають шанси на працевлаштування мінімум: їх шукає лише 1% торгових залів.

Середня зарплата касирів по Україні у жовтні, за даними аналітиків, становила 11 700 грн. Проте майже половина роботодавців із районних центрів із населенням до 50 тис. мешканців готові пропонувати за роботу не більше 9000 грн.

Водночас в обласних центрах великі магазини тримають планку на рівні 15 000 грн, а Київ платить вище за інші – до 17 000 грн. Хоча таких вакансій не більше 8% від їхньої загальної кількості.

У більшості випадків, щоб влаштуватися на роботу касиром досвід не знадобиться, і лише 35% роботодавців заявили про необхідність наявності досвіду від 1 до 3 років. А ось касири з досвідом вище залишилися незатребуваними.

Все частіше замість відточених навичок керівництво супермаркетів віддає перевагу вмінню працювати в команді –  у 70% випадків, здібностям навчати інших – вимога кожної другої такої вакансії , грамотної мови та охайного зовнішнього вигляду –  у 30% випадків.

Крім цього, рітейлери очікують, що новий касир вміє працювати з ПК, знає, як оформляти повернення продукції та вести первинну документацію. Важливою залишається готовність нести матеріальну відповідальність.

Водночас, серед кандидатів, навпаки, лише 30% йдуть у цю сферу без досвіду, як і очікують роботодавці, а 40%  пропрацювали тут понад 6 років. Для них на ринку праці представлено лише 1% вакансій.

У зв'язку з цим і зарплатні очікування вони переважно відповідають пропозиціям від торгових точок. 58% кандидатівз невеликих міст згодні на оклади до 12 000 грн. У Києві вимоги у працівниківвище: майже третина розраховує на зарплату від 13 000 грн., а 14%   хочуть отримувати не менше 20 000 грн.

 

Джерело: ubr.ua