Столиця - абсолютний лідер в Україні за кількістю вакансій

Київ є лідером за кількістю вакансій серед усіх регіонів України. Згідно даним аналітиків grc.ua, 23% всіх актуальних вакансій на кадровому порталі - це пропозиції роботи в столиці.

Відзначається, що умовний середній конкурс на одне робоче місце в Києві становить три людини. У деяких професійних сферах конкуренція вище. Наприклад, на одне місце фахівця з продажу претендує відразу сім кандидатів. А вакансії в сфері "реклама / маркетинг / PR" перекривають потребу на 19%.

При цьому мінімальний конкурс - на робочі спеціальності, в сфері виробництва, промисловості та видобутку сировини.

Також, згідно даним аналітиків, Київ, як і вся Україна, потребує в працівниках молодшого і середнього медичного персоналу. Загалом, в топ-5 найбільш затребуваних роботодавцями співробітників в Києві входять:

  • фахівці сфери IT, телеком, інтернет (26% всіх вакансій Києва);
  • фахівці з продажу (13%);
  • експерти з маркетингу, PR та реклами (8,3%);
  • менеджери банківської сфери (6,8%);
  • бухгалтери (5,3%).

Разом з цим експерти зазначають, що немає прямої кореляції між затребуваністю професії і рівнем матеріальної компенсації.

"Наприклад, фахівці з продажу (друге місце за кількістю вакансій) істотно поступаються маркетологам і піарникам за рівнем заробітної плати (третя сходинка топ-5 найбільш затребуваних кандидатів). Так, в кінці травня, фахівці з продажу могли розраховувати на компенсацію трохи більше 24 тис . грн, в той час як експерти зі сфери "маркетинг, реклама, PR" претендують на велику суму (31 тис. грн) ", - кажуть кадровики.

Вони також відзначають, що в цілому найвищу середню зарплату пропонують фахівцям зі сфери IT, телеком, інтернет (69 тис. грн). Ця категорія - беззаперечний лідер і за кількістю вакансій, і по грошовій компенсації.

Найменше вакансій для бажаючих працювати в сфері державної служби / некомерційних організаціях (0,4% від усіх вакансій Києва), страхування (0,2%), у сфері видобування сировини (0,2%), в індустрії спорту і краси (0 , 1%) і в сфері домашнього персоналу (0,1%).

Раніше повідомлялося, що в період квітневого локдауна кількість вакансій на 28% перевищила показники жорсткого карантину в березні минулого року. Також більш ніж на третину зросла кількість пропозицій віддаленої роботи.

 

Джерело: ubr.ua