Чоловіків серед представників дистанційних професій більше ніж жінок. Майже кожен другий опитаний – працює на віддаленні понад 5 років

Фріланс найменше постраждав від запровадження карантину в Україні, що підтверджують 84% фахівців. При цьому проектна робота є основним джерелом доходу для 50% фрілансерів, йдеться в дослідженні сервісу віддаленої роботи Freelancehunt.

За його підсумками було визначено портрет українського фрілансера: це чоловік, 29 років, є власна квартира, одружений, але поки що без дітей, знає англійську мову, займається дизайном, на фрілансі – 6 років.

Фахівців-жінок у цій сфері менше – 39%. Вони охочіше освоюють копірайтинг, дизайн та переклади, а чоловіки – програмування, аудіо/відеонапрямок, а також дизайн.

За результатами опитування, 41% користувачів працюють у віддаленому режимі понад 5 років, тоді як у 2017 році таких було 22%. Найбільше фрілансерів – віком від 25 до 34 років (37%). Кожному шостому – від 18 до 21 року, а після 35 – трохи менше ніж 20%.

Вищу освіту здобув кожен другий фрілансер (49%), а 94% опитаних володіють англійською мовою (57% – на рівні Elementary та 34% – Intermediate).

Примітно, що кожен третій опитаний має власний стартап, а кожен четвертий – має намір освоїти нову спеціальність.

60% представників дистанційних професій завели вихованців. Найпопулярніший – кішка (47%).

Опитування проводилося серед користувачів Freelancehunt.com із 7 по 29 вересня. Число опитаних – 4127 осіб.

 

Джерело: ubr.ua