У деяких сферах середні зарплати досягають 30-35 тис. грн

На ринку праці налічується 46 тис. вакансій сфері торгівлі та 35 тис. - у сфері транспорту. При цьому при виборі професії абітурієнти повинні враховувати, що роботодавці готові в середньому платити 11 тис. грн/міс. претендентам без досвіду роботи.

Про це свідчить дослідження OLX Робота і Factum Group Ukraine про перспективні професії. Існує тенденція, що більшість молодих людей не працюють за фахом, а освоюють нові спеціальності.

"Через високу конкуренцію абітурієнтам слід вже замислитися про свою спеціалізацію для майбутньої роботи. Адже ... 78% молоді не працюють за освітою, а освоюють нову спеціальність", - розповіла керівник напрямку OLX Робота Марія Абдулліна.

За її словами, кількість вакансій робочих спеціальностей збільшилася майже на 14% в порівнянні з минулим роком. Так, в наступні роки робітничі професії ще більш актуалізуються.

До того ж на тлі того, що випускники шкіл виявляють низьку зацікавленість в вузах з точними та природничими науками, з'явиться дефіцит кадрів з професіями, що забезпечують розвиток держави і конкурентоспроможність на світовому ринку.

У список найбільш затребуваних серед роботодавців в найближчі п'ять років потраплять професії в сфері торгівлі і логістики, харчової промисловості, сільського господарства, промисловості, зокрема, металургії, догляду.

На даному етапі найбільший попит спостерігається в напрямку роздрібної торгівлі/продажу/закупівлі. З початку року роботодавці шукали понад 46 тис. співробітників, що на 8,2 тис. більше в порівнянні з 2020-м. Тут середня зарплата становить 10 тис. грн.

Також активність роботодавців спостерігається в напрямку транспорту і логістики - 35 тис. вакансій (+3 тис.), де зарплата досягає 15 500 грн.

Серед робітничих професій в список найбільш оплачуваних в цьому році потрапили такі:

  • арматурник - 30 тис. грн;
  • пакувальник - 28 тис. грн;
  • муляр - 27,5 тис. грн;
  • сортувальник - 26 тис. грн;
  • штукатур - 25 тис. грн;
  • плиточник - 22,5 тис. грн;
  • прораб (начальник на будівельній ділянці) - 22,5 тис. грн;
  • комбайнер - 22,5 тис. грн.

Що стосується роботи для студентів без досвіду, то їм готові платити в середньому 11,2 тис. грн і пропонують 9 тис. вакансій. На одне місце претендують по 13 кандидатів.

Нагадаємо, в червні цього року номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у порівнянні з травнем зросла на 814 грн, або 6% - до 14 313 грн.

 

Джерело: ubr.ua