У сусідній країні працює мінімум півмільйона українців

Більшість українських заробітчан в Польщі щомісяця отримують від 18,5 тис. до 30 тис. грн зарплати. Це стосується, тих, хто працює на виробництві, в логістиці або підприємствах харчової промисловості. Такі види робіт є найпопулярнішими серед мігрантів.

Про це повідомила директор департаменту рекрутації компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal (Польща) Анна Джоболда в інтерв'ю "Українським новинам".

Зарплати висококваліфікованих працівників - зварювальників або електриків - досягають 26-33 тис. грн (3,5-4,5 тис. злотих). Однак багато заробітчан працюють за 13,8-14,5 злотих / год.

Крім того, в 2021 році мінімальна ставка в Польщі зросла до 13,78 злотих нетто / рік (нетто - сума після відрахування всіх податків). Тому зарплати автоматично збільшилися на 300 злотих на місяць.

Всього на кінець 2020 року в сусідній Польщі було офіційно влаштовано 532,5 тис. українських заробітчан. Сюди не входять ті, хто працюють на підставі короткострокових договорів і нелегали.

"Українців, які працюють нелегально в Польщі стає менше. В першу чергу тому, що польський уряд весь час працює над спрощенням системи працевлаштування в Польщі для працівників з України або Білорусі", - повідомила Джоболда.

За її даними, до пандемії в країні перебувало майже 1,35 млн працівників з України.

 

Джерело: ubr.ua