Кількість зареєстрованих у Державній службі зайнятості безробітних становила 429 тис. осіб.

В середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендують 6 безробітних (на 1 квітня 2020 року - 5 осіб). Про це повідомила директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

«Станом на 7 квітня 2021 року кількість зареєстрованих у Державній службі зайнятості безробітних становила 429 тис. осіб ... На 1 квітня кількість актуальних вакансій у нашій базі даних становила 77 тис. лдиниць. Таким чином, суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. В середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендують 6 безробітних (на 1 квітня 2020 року - 5 осіб) », - сказала Жовтяк.

За її словами, згідно зі статистичними даними служби, найбільше невідповідність попиту на робочу силу і її пропозиції в професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед службовців і керівників - на одну вакансію претендувало 17 осіб, технічних службовців - 9, як і працівників сфери торгівлі та послуг.

Всього з початку року роботодавці подали в базу майже 245 тис. вакансій.
У регіональному розрізі найбільш складна ситуація в Черкаській області, де на 1 вакансію претендують 14 безробітних. У Чернівецькій це співвідношення становить 12, Тернопільській - 9, Чернігівській - також 9. Трохи краща ситуація в Києві: тут на 1 вакансію претендують двоє безробітних.

Жовтяк зазначила, що найбільший вплив карантину відчувають сфери готельного і ресторанного бізнесу, харчування та розваг.

На початок квітня найбільше вакансій пропонувалося:

  • в сільському господарстві - 24% загальної кількості вакансій (тракторист, водій, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва; робітник на лісокультурних роботах; агроном, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, підсобний робітник);
  • у переробній промисловості - 17% всіх вакансій (швачка, слюсар-ремонтник, водій, укладальник-пакувальник, комплектуючий проводів, підсобний робітник,);
  • в сфері торгівлі - 11% (продавець продовольчих і непродовольчих товарів, продавець-консультант, касир, водій, вантажник).

 

Джерело: enovosty.com