Період локдауна роботодавці використовували як можливість для закриття порожніх вакансій

У період квітневого локдауна кількість вакансій на 28% перевищило показники жорсткого карантину в березні минулого року. Також більш ніж на третину зросла кількість пропозицій віддаленої роботи. Про це свідчить порівняння впливу двох локдаунів на ринок праці від Jooble.

В обидва періоди найбільше вакансій спостерігалося в сфері оптової та роздрібної торгівлі, виробництва, транспорту і логістики, будівництва та архітектури, а також в IT-секторі.

Якщо розглядати найбільш популярні пропозиції в розрізі окремих вакансій, то в минулому і цьому році роботодавці активно шукали охоронців, менеджерів з продажу, кур'єрів, продавців-консультантів і торговельних представників.

У 2021 році в першу чергу на роботу запрошували продавців-консультантів, вантажників, менеджерів з продажу, охоронців і водіїв таксі.

Також в цьому році на 3% зріс інтерес з боку здобувачів. І якщо в 2020-му громадяни були зацікавлені в роботі кур'єром, водієм таксі, оператором колл-центру, копірайтером і продавцем-касиром, то в цьому інтерес змістився в бік промоутерів, тих же кур'єрів, консультантів та адміністраторів-менеджерів в інтернет-магазинах, а також операторів колл-центрів.

Що стосується віддаленої роботи, то тут переважають вакансії для бухгалтерів, копірайтерів, операторів на телефон, менеджерів з продажу, операторів ПК.

При цьому попит претендентів на "віддалену роботу" в цьому році просів на 17%, а кількість вакансій зросла на 37%.

Крім того, на 23% збільшилася кількість вакансій з частковою зайнятістю. Також на 31% зріс попит на такі пропозиції з боку тих, хто шукає роботу.

Для цієї категорії обидві сторони трудових взаємовідносин активні з точки зору роботи, пов'язаної з продажами, перекладами з іноземних мов, фізичною працею і т.п.

 

Джерело: ubr.ua