В Україні в цьому році зросла кількість вакансій, зокрема з можливістю віддаленої роботи. Загалом пропозиції роботодавців сконцентрувалися у галузях виробництва та транспорту у великих містах країни

У 2021 році в Україні попит серед роботодавців найбільше мали представники робітничого класу (так звані сині комірці) – вантажники, комірники, продавці-консультанти, охоронці, а також менеджери з продажу. Кількість вакансій та зарплати у цих сферах за рік зросла.

Лідерами за кількістю пропозицій на ринку стали такі сфери:

  • виробництво: у 2021 році було опубліковано близько 55 тис. вакансій, середня зарплата по галузі – 18 тис. грн (2020 року також було 18 тис. грн);
  • транспорт та логістика: цього року з'явилося 40 тис. вакансій, середня зарплата – 20 тис. грн проти 18 тис. грн у 2020-му.

Найбільша кількість пропозицій щодо роботи у 2021 році традиційно зосередилася у великих містах: Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові та Запоріжжі.

Щодо інтересів претендентів, то вони частково співпали з актуальними тенденціями ринку – українці шукали роботу у сферах продажу за спеціальностями менеджер, продавець, консультант, а також вантажник та швачка. Загалом українці на 38% частіше цікавилися роботою, ніж 2020 року.

Щодо віддаленої роботи, то українці на 10% рідше шукали такий формат. Найчастіше цікавилися вакансіями перекладача, оператора кол-центру, бухгалтера, тестувальника програмного забезпечення, викладача. Водночас кількість пропозицій від роботодавців щодо дистанційної роботи зросла на 17%.

 

Джерело: ubr.ua