В Україні до 2030 року зникне частина професій, в першу чергу мова йде про вантажників, фасувальників, касирів. При цьому деякі професії, такі як бухгалтер, кардинально зміняться.

Як передають Економічні новини , про це йдеться в матеріалі Оглядач  з посиланням на дослідження Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» спільно з Career Hub. Така тенденція через 10 років очікується по всьому світу, всього може закритися до 800 млн робочих місць.

Хто може втратити роботу:

  • всі, хто виконує рутинні і монотонні завдання, низькокваліфіковані працівники (вантажники, фасувальники і т.д.);

В Україні також повністю видозміняться наступні спеціальності: аудитори, бухгалтери, економісти, юристи, турагенти, ріелтори, секретарі, оператори колл-центру, водії, спортивні коментатори, агрономи, співробітники конвеєра.

Інформаційні технології проникнуть в усі сфери життя, а нові затребувані навички будуть поєднувати технології і креатив. Крім того, все більше будуть цінуватися ті, хто володіє «м'якими навичками» (ефективну взаємодію в команді).

Пандемія COVID-19 змінила пріоритети на ринку праці. Компанії були змушені урізноманітнити форми трудових відносин, надавати можливості гнучкої і віддаленої роботи. А оскільки довгостроковий успіх полягає в здатності залучати та утримувати таланти, вміння адаптуватися стало необхідною умовою розвитку HR-бренду. Згідно  даним  LinkedIn (Global Recruiting Trends 2017), 80% компаній зазначили вплив бренду роботодавця на здатність залучати кандидатів навіть до пандемії.

«Ковідні» зміни: прискорення еволюції на ринку праці

Пандемія прискорила темпи розвитку процесів, які вже відбувалися:

  • ринок праці став більш глобальним завдяки віртуальній роботі і «тихій» міграції;
  • попит на цифрові навички стрімко виріс;
  • привабливість галузей і компаній істотно змінилася;
  • з'явилися і продовжують з'являтися нові види діяльності.

Організації переглядають ролі і навички, необхідні для ефективної діяльності бізнесу в умовах нової реальності. Важливим трендом є також різноманітність робочої сили. А щоб залучити кандидата, роботодавцю необхідно зробити акцент на здоров'ї і благополуччі працівників.

Джерело: enovosty.com