Активність компаній по найму робітників є найвищою за кілька десятків років

Виробничий сектор Польщі рекордно зростає другий місяць поспіль, а обсяг незавершених замовлень збільшився до максимального показника з травня 2004 року.

На трудовому ринку зараз дуже багато вакансій для українців, але ситуація незабаром може змінитися через нові обмеження. Про це повідомляє аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

У червні індекс PMI (Purchasing Managers' Index) в польській промисловості не тільки перевершив прогнози, а й досяг найвищого рівня в історії - до 59,4 пункту. Нові замовлення збільшуються дуже швидкими темпами, стимулюючи зростання виробництва, зайнятості і закупівельної активності.

За даними Gremi Personal, зайнятість в промисловості зростає 10-й місяць поспіль і показує рекордні з квітня 2017 року темпи.

"Активність промислових компаній в наймі робочої сили є найвищою за останні кілька десятків років. Відповідно польські агентства з працевлаштування відчувають збільшення запиту з боку підприємців, яким потрібно все більше робочої сили. На це впливає також високий сезон, ослаблення карантинних обмежень, розморожування роботи декількох галузей, в тому числі HoReCa ", - вважає власник Gremi Personal Євген Кириченко.

При цьому експерт прогнозує зниження попиту на заробітчан із-за можливих нових карантинних обмежень восени. Тим більше, що в кінці червня польський уряд вже ввів обов'язкову 10-денну самоізоляцію для громадян тих країн, які не входять до Шенгенської зони. А це значно подовжує процес прийому і приїзду робітників з України.

Нагадаємо, що з 2022 року мінімальна погодинна ставка для осіб, що працюють в Польщі за цивільно-правовими договорами, в тому числі українських заробітчан, збільшиться на 1,3 злотого, до 19,6 злотого (близько 180 грн).

 

Джерело: ubr.ua