Щоб бути затребуваним фахівцем, потрібно отримувати додаткові знання, попереджають аналітики

Пандемія коронавірусу вплинула на зарплати і безробіття в Україні, але через п'ять років задавати тренди на ринку праці будуть інші фактори. Тим, хто зараз визначається з майбутньою професією, радять звернути увагу на менеджмент з продажів та персоналу, агросектор, IT-сферу, екологію, а також сферу послуг і робочі спеціальності (особливо ті, що стосуються автомобільного ремонту).

Про це розповіли старший аналітик компанії Empori group Артем Беркович і бізнес-експерт Сергій Сароян. Фахівці підкреслюють: нові тренди вимагають від будь-яких фахівців поглиблення знань. Тоді можна буде співпрацювати із західними компаніями.

  • Менеджери з продажу, менеджери з персоналу, маркетологи, юристи

Це так звані синтетичні фахівці, які самі нічого не виробляють. Але такі професії будуть затребувані завжди, впевнений Беркович.

"Великі компанії заходять на ринок України і хочуть зайняти частку ринку. Якісних співробітників завжди будуть забирати в компанії на високі оклади. Пандемія в даному випадку потребуватиме від цих фахівців готовності змінювати свій робочий уклад і підтримувати стабільність роботи компанії (навіть моральний дух)", – пояснив експерт.

  • IT-сектор

Ця сфера залишається найбільш перспективною сферою – як за зарплатами, так і за кількістю вакансій.

"Найбільш затребуваний напрямок, який буде актуальний протягом наступних 5-10 років, – це безперечно IT. Сфера багатогранна, так що компаніям потрібні все: від розробників ПЗ до обслуговувачів IT-інфраструктури. Зарплати тут найцікавіші: дохід хорошого фахівця можна порівняти з зарплатою керівника найвищої ланки з інших сфер", – вважає Сароян.

 

Джерело: economics.segodnya.ua