Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» №1667 (№4303), що описує умови роботи режиму «Дія City», який парламент ухвалив 15 липня 2021.

Закон вводить кілька нових для українського законодавства понять, наприклад, гіг-контракти, які компанія може укладати з фізособою на виконання завдань, а також - знижені ставки податків для учасників режиму «Дія City». Закон вступає в силу на наступний день після публікації.

Як працює режим «Дія City»

Ключовими положеннями роботи режиму «Дія City» є наступні пункти:

  • Режим «Дія City» вводиться мінімум на 25 років з дня внесення до реєстру запису про його першого резидента;
  • Участь в «Дія City» добровільна;
  • Резидентами «Дія City» можуть стати тільки компанії в сфері IT і суміжних сферах;
  • Середньомісячна зарплата співробітника «Дія City» повинна складати 1200 євро в еквіваленті;
  • Компанія може залучати працівників до штату, як ФОП і по гіг-контрактам. Фахівці також вільні вибирати форму співпраці з резидентом «Дія City»;
  • Ставки податку для резидентів виглядають наступним чином: податок на доходи фізосіб 5%, ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску для співробітників компаній-резидентів, корпоративний податок на вибір: або податок на прибуток 18%, або податок на виведений капітал 9%, військовий збір - 1,5%.

Також закон містить норми, пов'язані з тимчасовою непрацездатністю та соціальними гарантіями для гіг-спеціалістів, їх державним соціальним страхуванням, а також правом інтелектуальної власності на об'єкт, створений у зв'язку з виконанням гіг-контракту.

 

Джерело: ain.ua