Наразі зарплати заробітчан стартують від 25-40 тис. грн. Громадяни України активно їдуть на заробітки до сусідньої країни, але там все одно не вистачає робочих рук

На даному етапі українці заробляють 25-40 тис. грн. і вище на польських фабриках та заводах. З початку 2022 року у Польщі збільшиться мінімальна погодинна ставка оплати праці. У результаті українці зароблятимуть на 2 тис. грн більше, повідомили у компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Крім того, зріс попит на роботу у сусідній країні. У жовтні там влаштувалась рекордна кількість іноземців, більшість з яких – українці. Так 636 тис. працівників та власників фірм з України сплатили страхові внески, що на 23,8% більше, ніж у докарантинному 2019-му.

За рік кількість українців, які працюють у Польщі, збільшилась на 19,2%. Однак у сусідній країні все одно не вистачає працівників, що пов'язане з активним відновленням економіки.

"Цього року ми бачимо, що попит на працівників зріс на 90%. Робочі руки потрібні на підприємствах харчової та переробної промисловості, виробництва пластмасових виробів та особливо у логістичну галузь, яка зараз переживає бум ", - зазначив гендиректор Gremi Personal Томаш Богдевич.

За його словами, більшість українців (80,6%) їдуть працювати до Польщі через вищі зарплати.

 

Джерело: ubr.ua