Країна хоче залучити якомога більше трудових мігрантів

Польща готує масштабні податкові пільги для заробітчан, які планують залишитися в цій країні мінімум на чотири роки. Іноземці, в тому числі і українці, зможуть платити в два рази менше податків, ніж поляки. Парламентський проект програми "Польський лад" планується прийняти вже восени, повідомляє компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Її суть в тому, щоб залучити якомога більше іноземців на тривалий час і повернути в країну своїх громадян. Проектом передбачається, що в перші чотири роки після переїзду в Польщу людина буде платити податки з 50% знижкою.

Запропонована пільга буде спрямована на осіб, які:

  • перед переїздом до Польщі як мінімум три роки жили за кордоном і підтвердять це документально;
  • вперше приїдуть до Польщі;
  • після переїзду будуть жити в цій країні повних чотири роки;
  • будуть платити податки в Польщі від всіх можливих доходів: трудового договору або від підприємницької діяльності.

Мінфін Польщі заявляє, що протягом чотирьох років держбюджет буде фінансувати цим людям внески в пенсійний фонд і страхування на випадок хвороби.

У той же час експерти прогнозують нові подібні програми з боку польської влади для трудових мігрантів. Це робиться з метою поліпшення демографічної ситуації в країні і збільшення кількості працюючого населення.

За даними Gremi Personal, за останні роки в Польщу приїхала рекордна кількість мігрантів, які вже внесли мільярди злотих внесків в ZUS (Управління соціального страхування Польщі). Велика частина з них - це українці.

 

Джерело: ubr.ua