З наступного року вона зросте на 200 злотих, що становить майже 1,5 тис.грн.

Мінімальна погодинна ставка для осіб, що працюють в Польщі за цивільно-правовими договорами, в тому числі українських заробітчан, в даний час складає 18,3 злотих.

Однак з 2022 року він збільшиться на 1,3 злотих, до 19,6 злотих (за курсом НБУ на 18 червня - 140 грн). Про це повідомляють в аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Польський уряд вже заявив про рішення підвищити мінімальну зарплату з наступного року на 7,1% - з 2,8 тис. злотих до 3 тис. злотих. По курсу НБУ вона збільшиться майже на 1,5 тис. грн - з трохи вище 20,01 тис. грн до 21,44 тис. грн. Тоді як зараз мінімалка в Україні становить лише 6 тис. грн, а в грудні підніметься до 6,5 тис. Грн.

У компанії відзначили, що останнім часом в Польщі подорожчали продукти, оренда житла і послуги ЖКГ, тому рішення підняти мінімалку - "гарна новина як для польських працівників, так і для робітників-мігрантів".

У той же час місцеві профспілки розраховують на набагато більше підвищення мінімальної заробітної плати.

Влада Польщі хотіла підвищити мінімалку до 3 тис. злотих ще до кінця 2020 року, проте пандемія зірвала їх плани.

На початку цього року Єврокомісія оприлюднила проект по впровадженню так званого європейського мінімального розміру оплати праці. Очікується, що мінімалка не повинна бути менше 60% від середньої зарплати по країні. З огляду на ці розрахунки, мінімальна зарплата повинна становити 3138 злотих брутто (з податками).

Раніше польські ЗМІ повідомили, що Польща має намір полегшити процедури працевлаштування іноземців в своїй країні. Причина - місцевим підприємствам не вистачає робочих рук.

 

Джерело: ubr.ua