Мінекономіки працює над законопроєктом про рівну винагороду за рівноцінну працю.
В Україні проблеми нерівності у сфері оплати праці, які впливають на гендерний розрив, відчуваються досить гостро. Це і недостатній рівень мінімальної заробітної плати, і низька зарплата у бюджетній сфері, де працюють переважно жінки, і диспропорції в оплаті праці працівників та топменеджменту. Щоб подолати поточні виклики Мінекономіки ініціювало розробку проєкту Закону України «Про рівне винагородження за рівноцінну працю».
«На нашому сайті за останній рік у своїх резюме жінки вказували на 23% меншу зарплату, ніж чоловіки. Що цікаво — 51% жінок оцінюють свою працю до 10 000 грн, тоді як тільки 28% чоловіків можуть розглядати пропозиції з такою сумою. А от зарплати від 50 000 грн і більше вказують 1,3% чоловіків і лише 0,24% жінок. Думаю, закон про рівне винагородження за рівноцінну працю може змінити ситуацію», — прокоментувала PR-менеджерка Work.ua Каріне Макіян.
Концепція законопроєкту ще обговорюється, до її створення залучені представники сторін соціального діалогу, науково-дослідних установ, Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC, Equal Pay International Coalition). Якщо все відбудеться, то згідно з законом ввести в штатний розпис однакові посади з різними окладами буде неможливо, а спроби це зробити визначатимуться неправомірними.
Проте не все так однозначно. Ганна Лисенко, адвокат, партнер АО «Адвокатська сім’я Лисенко», член Комітету НААУ з трудового права говорить, що ухвалення такого закону порушить чинне законодавство.
«Згідно з господарським кодексом України й судовою практикою з трудових спорів за підприємством визнається право на самостійне визначення своєї структури, штату та організації оплати праці. Отже, будь-яке нав'язування роботодавцю порядку визначення розміру заробітної плати буде незаконним втручанням в його діяльність», — наголосила вона.
Джерело: work.ua