Майже третина вакансій - в області будівництва

Пандемія вплинула на пошук працівників з України в гіршу сторону. Так вважають шість з десяти опитаних польських роботодавців. Причини - бюрократичні нюанси і менше бажання українців їхати на заробітки за кордон.

В даний час, за даними OLX Робота, 63% українців, які хочуть працевлаштуватися, мають намір їхати за кордон або хоча б розглядають такий варіант.

Відносно нових умов праці, 59% опитаних організовують робочий процес з дистанцією в 1,5 метра, а 87% - видають співробітникам маски та антисептики. Кожен п'ятий (22%) - надає можливість працювати позмінно.

Результати опитування свідчать, що 9 з 10 польських власників бізнесу не урізали зарплати українцям. А ті, хто зважився на такі заходи, зменшували їх максимум на 25%.

Більшість респондентів (56%) повідомили, що наймають громадян інших держав. А 42% хочуть, щоб ті працювали у них на довгостроковій основі.

Примітно, що кожен другий роботодавець (54%) частіше наймає українських працівників за рекомендацією знайомих. Або через сайти з пошуку роботи - 52%.

Іноземцям найчастіше надходять пропозиції працювати в таких сферах:

  • будівництво - 30%;
  • логістика та перевезення - 25%;
  • сфера обслуговування та громадське харчування - 20%;
  • виробництво - 11%.

Крім того, 40% польських роботодавців повідомили, що у них працевлаштовані до 10% українців. 17% заявили про 10-25%. Трохи менше - 15% - відзначили, що у них працюють 25-50% наших співвітчизників. І менше 15% визначили їх частку в 50-75%.

Опитування відбулося в березні. Свої відповіді дали 358 польських роботодавців.

 

Джерело: ubr.ua