Більшість компаній відновилися після коронакризи

Протягом 2020-2021 рр. українські роботодавці почали оптимізувати свої бізнес-процеси, що пов'язано з поширенням Covid-19. Все більше підприємств переходять на гібридний формат роботи ( віддалений формат роботи + офіс), паралельно підвищуючи ефективність дистанційки. Також роботодавці піднімають зарплати.

Більшість компаній оцінили нинішній рік як такий, в якому були подолані труднощі, викликані карантином (45% респондентів). При цьому тільки 15% опитаних заявили, що в їх роботі було все стабільно. Серйозні потрясіння і скорочення бізнесу відчули 12% респондентів.

З початку минулого року бізнеси почали активну автоматизацію процесів і розвиток онлайн-комунікації з клієнтами, підрядниками та співробітниками. Так, 43% компаній фокусуються на підвищенні продуктивності і результативності співробітників на дистанційці, причому 26% приділяють особливу увагу онлайн-навчанню своїх працівників.

На думку роботодавців (74%), в майбутньому пріоритетним стане саме гібридний формат роботи. У той же час здобувачі "ставлять" на гнучкий графік (24%) і дистанційку (22%).

Що стосується заробітної плати, то її підвищили за цей період в цілому більше 70% роботодавців. Не переглядали рівень оплати 23% компаній і 4% взагалі зменшили оклади.

У той же час тільки 44% співробітників підтвердили підвищення зарплат. Для 29% оклади в 2020-2021 рр. зменшилися.

Також, за даними дослідження, збільшився час пошуку роботи. 30% кандидатів шукають роботу від місяця до півроку. А ті, хто зберіг своє місце і перейшов на віддалену роботу, не вважають, що такий формат вплинув на відносини з командою, якість роботи і лояльність до роботодавця.

Найбільш затребувані сфери в 2021-м, за даними аналітиків, - IТ, продажі, маркетинг і транспорт.

 

Джерело: ubr.ua