Нові податки на фопів-фрілансерів підстебнуть їх розцінки – для онлайн-роботи вимагають VAT-номери

Іноземні фріланс-біржі почнуть оподатковувати додатковим податком. Виконавці вже заговорили про підвищення своїх цін. Розкрутитись можуть українські майданчики.

Популярна серед українських ІТ-фахівців міжнародна біржа фрілансерів Upwork днями повідомила своїх користувачів про необхідність вказувати свої податкові дані у профілі на сайті. Зокрема, акцент зроблено на VAT-номері, який найбільш популярна серед фрілансерів – ФОП на третій групі – відсутня.

Через викликаний резонанс регіональний менеджер платформи Катерина Божкова вирішила прояснити ситуацію. Вона пояснила , що нововведення пов'язане із внесенням змін до податкового кодексу України, який тепер зобов'язує великі іноземні IT-компанії бути платником ПДВ усередині нашої країни.

При цьому вона заспокоїла, що на фінальному заробітку виконавців цей факт не вплине - податок компанія платитиме зі своєї комісії, яку вона бере за послуги.

Однак до кінця наслідки такої зміни поки що не зрозумілі ні для фрілансерів, ні для замовників. На ринку представників таких послуг вже заговорили про те, що ПДВ, найімовірніше, позначиться на вартості роботи зареєстрованих на платформі фахівців пропорційно до податку – тобто розцінки зростуть на 20%.

І оскільки попит на розробників з України зараз високий, роботодавці схилятимуться до того, щоб з такою ціною погодитись. Але заробити на закордонних замовленнях, на відміну від українських платформ, можуть тільки оформлені працівники – хоча б як ФОП.

Доведеться платити комісію сайту: де дешевше

На Kabanchik.ua уточнили, що на даний момент комісія їхнього сайту для виконавця залежить від категорії робіт та міста, а за розміром може становити від 5 до 20%. Пов'язано це з багатьма факторами, серед яких активність категорії у конкретному місті, кількість перевірених спеціалістів тощо.

Freelancehunt, яка більшою мірою спеціалізується на технічних працівниках, комісія для всіх загальна і становить 9%. Її може сплатити як цілком замовник, так і фрілансер – тут все залежатиме від домовленості сторін ще до початку роботи. У 75% випадків, уточнюють експерти, комісію сплачує замовник.

Джерело: ubr.ua