При цьому купівельна спроможність цієї заробітної плати збільшиться тільки 8,3%.

У поточному році номінальна зарплата в Україні виросте на 16,6% і на 9,3% - в наступному. Що стосується реального рівня, очікується збільшення на 8,3% в 2021 і на 3,6% - у 2022-му. Про це свідчить інфляційний звіт Нацбанку.

До того ж після зростання в четвертому кварталі минулого року безробіття в 2021-м поступово знизиться - до 8,8%. При цьому зростання витрат роботодавців на оплату праці буде сповільнювати цю тенденцію.

На даному етапі на ринку праці оптимальною є так звана гібридна форма роботи, яка передбачає тільки часткову зайнятість дистанційно. Дистанційна робота стала більш популярною в умовах пандемії. Зокрема, ІТ та фінансові установи змогли оперативно перевести частину співробітників на дистанційну роботу. При цьому транспорт або сільське господарство не могли цього зробити через технологічні особливості.

Одночасно служби доставки за час карантину навіть наростили кількість працівників, які не можуть працювати віддалено. Імовірно, розвинені економіки зможуть перевести на дистанційну роботу максимум 38% працюючих, а країни з низькими доходами - тільки 13%. Про це свідчить дослідження Dingel and Neiman, в якому Україну не розглядали.

Однак, в НБУ вважають, що якщо проаналізувати ВВП країни і кількість тих, хто може працювати з дому, то ця частка для України складе близько 20%.

Варто відзначити, що номінальна зарплата є сумою грошей, яку отримує працівник за виконану роботу. Реальна - це кількість товарів і послуг, яку можна придбати на номінальну заробітну плату

Нагадаємо, середня номінальна заробітна плата в Україні збільшилася на 2192 грн - з 11 987 в листопаді до 14 179 грн в грудні.

Джерело: recruiting.net.ua