При звільненні за власним бажанням термін виплат скоротиться на три місяці

На сьогоднішній день українцям, які втратили роботу в період карантину, допомога з безробіття призначається з першого дня отримання статусу безробітного, а тривалість його виплат не може перевищувати 270 календарних днів, пояснила директор Державного центру зайнятості Юлії Жовтяк в інтерв'ю "Фактам".

Сам же розмір виплат залежить від декількох факторів. По-перше, максимальна допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні це 9,08 тис. Грн. По-друге, розмір виплат залежить від трудового стажу та офіційної зарплати на попередньому місці роботи.

Якщо робочий стаж до двох років, передбачається допомога в розмірі 50% від зарплати. Стаж від двох до шести років - 55%, від шести до десяти - 60%, а якщо стаж понад 10 років - 70%. Разом з тим Служба зайнятості буде поступово урізати розмір виплат: перші 90 днів будуть платити 100% суми, такі 90 днів - 80%, а в подальшому - 70%.

Наприклад, якщо у безробітного офіційна зарплата на попередньому місці роботи становила 6 тис. Грн, а його стаж - дев'ять років, в перші 90 днів розмір його допомоги становитиме 3,6 тис. Грн. У наступні 90 днів - вже 2,88 тис. Грн. А в подальшому - 2,52 тис. Грн.

"Крім того, постановою правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на період дії карантину мінімальний розмір допомоги по безробіттю без урахування страхового стажу збільшено з 650 грн до 1 тис. Грн", - зазначила вона.

Паралельно Жовтяк звернула увагу, що згідно з чинним законодавством у разі звільнення з останнього місця роботи за угодою сторін або за власним бажанням без поважних причин, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на 90 календарних днів.

 

Джерело: ubr.ua