Заробіток в агросфері вважається вищим, ніж середньоукраїнський – завдяки тому, що Україна продовжує успішно торгувати зерном та олією на експорт

Фахівцям сфери сільського господарства в Україні, порівняно з іншими галузями, готові платити зарплати вищі за середні. Цьому сприяє статус аграрної країни, а також позиція найбільшого експортера зерна та олії у світі.

Незважаючи на те, що галузь проходить не через кращі часи, роботи тут достатньо для кандидатів з різною кваліфікацією та спеціальностями.

У 70% випадків аграрному працівнику готові пропонувати оплату на рівні 15 400-19 900 грн., ще у 20% – 19 900-33 400 грн., і лише у 10% – понад 33 400 грн. Тож у середньому розраховувати тут варто на 18 100 грн щомісяця.

Проте, стверджують кадровики, цей показник вважається вищим, ніж офіційний загальноукраїнський. Хоча експерти і погоджуються, що до рівня ІТ він не дотягує.

Найбільш популярні спеціальності тут відносяться до нижнього сегменту, проте простежується і тенденція попиту на висококваліфікованих кадрів. Причому с/г-компанії на них не економлять: на кожній десятій посаді сплачують понад $1200, що в порівнянні з іншими сферами вважається найвищим показником. 

Що примітно, найчастіше профільних фахівців – агрономів – у категорії сільського господарства шукають менеджерів із продажу – 16% проти 24% вакансій. На третьому місці опинилися інженери – їм розміщено 10% вакансій.

Також періодично набирають бухгалтерів, трактористів, економістів, технологів, спеціалістів з контролю, електромонтерів та керівників відділень.

У випадку з агрономами, претендент має бути готовим до частих відряджень, оскільки філії великих компаній часто розміщуються в кількох областях України.

Відповідно, поряд з профільними знаннями, такими як поінформованість про сучасні схеми захисту рослин, обов'язковою є умова водійських прав.

Серед бонусів – корпоративний автомобіль, ноутбук та телефон на час роботи. Також такого фахівця готові відправляти на всілякі виставки та навчання за рахунок роботодавця. А іногороднім – компенсувати вартість оренди житла.

Для тракториста умови скромніші: зарплатна пропозиція – близько 12 000 грн, а як додаткове благо пропонується перевезення транспортом компанії.

 

Джерело: ubr.ua