Сьогодні там діє локдаун, але нашим мігрантам все одно можна їхати

Уже в травні українці почнуть масово їхати на заробітки в Польщу та інші країни Східної Європи через втрату роботи на батьківщині, розповів УНН президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. При цьому процес трудової міграції заробітчан буде залежати від багатьох факторів.

"У нормальних умовах число наших мігрантів за кордоном зростає навесні, потім падає влітку, потім знову зростає на початок осені, і на зиму відбувається великий спад. Коли додався коронавірус, то на цю сезонність почали накладатися обмеження, які вводять країни щодо можливості заїхати", - зазначив він.

За його словами, наприклад, сьогодні в Польщі діє локдаун, але заробітчанам туди все одно можна їхати. Притому, що польські роботодавці самі гаряче зацікавлені в наших мігрантів.

"Для українців роботи в Європі все ще вистачає, тому що число наших мігрантів, яких 3-5 млн, по відношенню до населення ЄС досить мало, щоб істотно впливати на кількість робочих місць. Якщо в Європі почнеться криза, і значно скоротяться робочі місця, тоді і українцям там мало не покажеться ", - говорить він.

Але поки, як стверджує експерт, роботи вистачає. Хіба що європейські зарплати зараз не ростуть, як це було останні 10 років.

Нагадаємо, що в 2020 році лише 34% мігрантів з України планували придбати нерухомість в Польщі. Але за перші три місяці 2021 роки ситуація різко змінилася, і вже 55,5% опитаних мають намір розглянути це питання.

 

Джерело: ubr.ua