Більше чверті всіх пропозицій про роботу в Україні націлені на пошуки "продажників"

Одним з найбільш затребуваних фахівців на українському ринку праці виявився менеджер з продажу. Про це свідчать дані кадрового порталу grc.ua, де 27% відкритих пропозицій для здобувачів склали саме ці вакансії.

Досвідчені фахівці можуть претендувати на зарплати до $ 1000.. А ті, хто без досвіду - спробувати знайти роботу завдяки відповідним особистим якостям або через відсутність великої конкуренції серед кандидатів - 1,5 людини на місце.

За даними кадровиків, частіше за інших "продажників" шукають роботодавці зі сфери роздрібної торгівлі, торгові мережі та сфери прямих продажів. В середньому зазвичай необхіда наявність досвіду роботи від року до трьох років, проте 55% компаній готові брати людину і без нього.

"Ідеальний" продажник "- це активний товариський фахівець, який здатний знайти спільну мову з будь-якою людиною, і вміє переконувати", - коментує виконавчий директор grc.ua Катерина Окунська.

Ключовими при виборі відповідного працівника стануть його практичні навички, серед яких майже обов'язковим буде вміння працювати в CRM-системі AmoCRM (80% запитів), і рідше  з 1С (60%).

У половині випадків потрібні навички розробки комерційних пропозицій і проведення аналізу конкурентів, а також досвід роботи з первинною документацією (накладні, банківські виписки, рахунок-фактури і т.п.).

І якщо до виконання подібних обов'язків можна підготуватися і навчитися з нуля, то вимогу про наявність напрацьованої бази клієнтів зможе відповідати тільки досвідчений фахівець. Але за подібні навички і заробітну плату він зможе вимагати вище.

"Професія менеджера з продажу мало чим відрізняється від інших спеціальностей в контексті залежності заробітку від віку. Здобувачі до 30 років частіше за все розглядають вакансії із зарплатою до 13 900 грн, кандидати до 40 років відгукуються на вакансії до 20 000 грн. У той же час 22 % з категорії 30-40 років шукають можливість заробляти максимально - до 30 000 грн ", - говорить Окунська.

Найменші зарплатні очікування у вікових груп від 15 до 18 років в силу відсутності досвіду - від 7100 грн. Такі кандидати насамперед повинні робити упор на особистісні якості та показати себе як акуратних, комунікабельних, неконфліктних фахівців з грамотною мовою.

Кандидатам за 50 років Окунська рекомендує не занижувати планку нижче 10 000-20 000 грн: кваліфіковані кадри можуть і в зрілому віці заробляти більше $ 1000, вважає вона.

Серед т.зв. "Плюшок" для "продажників", компанії найчастіше пропонують соціальне страхування, оплату різноманітних тренінгів та семінарів, знижки на товари, а також бонуси за результатами роботи. І лише деякі готові оплачувати проїзд, харчування та мобільний зв'язок.

 

Джерело: ubr.ua