Більшість українців готові звільнитися з роботи, якщо заробітна плата не буде підвищуватися

Більшість українців давно не отримували підвищень по зарплаті, а деякі і зовсім не пам'ятають, коли це відбувалося в останній раз. Про це свідчить опитування сайту з пошуку роботи Jooble .

Згідно з отриманими даними, майже 22% опитаним оклади все ж недавно піднімали. Ще 12% стали отримувати більше після зміни місця роботи.

Разом з тим, майже три людини з чотирьох не задоволені своєю зарплатою, але поки і не бачать шляхів для її підвищення. Решта - або задоволені рівнем свого окладу, або задоволені, але "хотілося б більше".

Стабільно кожен другий планує в найближчі півроку піднімати питання підвищення платні зі своїм начальством. На такий крок їх штовхає:

  • інфляція;
  • підвищення середньої заробітної плати по ринку;
  • підвищення власної кваліфікації;
  • тривалий час роботи на одному місці.

Більшість респондентів готові звільнитися, якщо їм не підвищать оклад. Але приблизно кожен четвертий все ж не готовий на такі радикальні заходи.

Більше половини українців були б задоволені підвищенню зарплати на 40% +. Третина опитаних задовольнила б прибавка в 20-30%. Підвищення на 10-20% влаштувала б 12,6% фахівців, а підвищенням до 10% були б задоволені лише 1,1% опитаних.

У більшості випадків нематеріальні заохочення (оплата компанією навчання, оплачувана путівка на відпочинок, інші можливості заохочення) не здатні замінити грошове підвищення зарплати.

При цьому часто українці не наважуються просити про підвищення через страх втратити роботу.

Не поспішають просити прибавку і в випадках нетривалого часу роботи на новому місці, попередні домовленості з роботодавцем, робота в бюджетній сфері і відсутність віри в те, що підвищення заробітної плати дійсно треба ще врахувати.

Навіть якщо обставини зміняться (збільшиться стаж роботи, відбудеться підвищення кваліфікації, підвищиться середня заробітна плата по ринку і т.д.), більше половини опитаних українців все одно не буде просити роботодавця про підвищення зарплати. Решта все ж просили б про підвищення.

 

Джерело: ubr.ua