Якщо на співбесіді або під час телефонної розмови пропонують пройти платне навчання, то можливо вас хочуть обдурити.

Формат віддаленої роботи став особливо популярним з моменту введення карантинних обмежень. За останній рік значна частина українських роботодавців та шукачів поміняли свої погляди на можливість роботи на дому.

Якщо раніше це більше сприймалося як підробіток, то тепер можна говорити про повноцінну роботу поза офісом. Але там, де є високий попит, знайдеться місце і для ризику стати жертвою шахраїв.
Ось деякі правила безпечного пошуку роботи.

  • Інформація про роботодавця

Перш, ніж відгукнутися на оголошення з привабливою пропозицією дистанційної роботи, постарайтеся дізнатися більше про компанію.

Чим більше інформації про потенційного роботодавця в мережі, тим менше шансів, що перед вами шахраї.

  • Оплата за працевлаштування

Одна з найпоширеніших схем шахраїв - плата за послуги при прийомі на роботу. Якщо при відгуку на вакансію вас просять заплатити - будь то пересилання документів, прохання покрити збори або витрати, нібито пов'язані з вашим оформленням, - перед вами далеко не самий чесний роботодавець. Як правило, компанії планують саме витрати, а не доходи під час пошуку фахівця на вакантне місце. Тому будьте обережні і не ведіться на прохання оплатити / компенсувати оформлення на роботу.

  • Оплата за навчальні матеріали

Одна з поширених шахрайських схем - плата за навчання на період випробувального терміну. Роботодавець, який зацікавлений в новому фахівці, готовий його навчати і занурювати в специфіку роботи безкоштовно. Якщо вам на співбесіді або під час телефонної розмови пропонують пройти платне навчання, то можливо вас розглядають не як співробітника, а "клієнта" - мета для обману, якщо бути точніше.

  • "Золоті гори" за пару годин роботи в тиждень

Часто шахраї обіцяють кандидатам без досвіду великі гроші за просту роботу, яка вимагає не більше 3-х годин на день. До таких оголошеннях варто ставитися особливо обережно і добре подумати перш, ніж на них відгукуватися. Спробуйте подивитися, що пропонують інші роботодавці за аналогічну роботу. Так ви зрозумієте ситуацію на ринку праці і зможете зробити висновки.

Для здобувача пошук роботи часто пов'язаний зі стресом. Шахраї про це знають і намагаються скористатися уразливим становищем людей для обману.

Тому при при розмові з потенційним роботодавцем не соромтеся задавати уточнюючі питання і перевіряти про нього інформацію в мережі.

Будьте уважні і обережні при пошуку вакансій. Дистанційна робота відкрила нові можливості не тільки для шукачів та роботодавців, а й для шахраїв.

Джерело: ubr.ua