Роботодавці стежать за тенденціями зростання зарплат на ринку праці та здебільшого реагують на них. Наступного року колишні оклади вирішили залишити лише 8% компаній

Підвищити зарплати своїм співробітникам у 2022 році мають намір майже половина українських роботодавців – 48,9%, а до кінця цього року – 36,5%. При цьому більшість підприємств (61,4%) не змінюватимуть оклади у зв'язку з карантином. Про це йдеться у дослідженні Jooble , учасниками якого стали 329 респондентів.

Згідно з результатами опитування, у 2021 році зарплати вже не підвищуватимуть 25% роботодавців, ще 27% – поки що не визначилися.

Щодо підвищення наступного року, то невизначених більше – майже 43% роботодавців. Залишити зарплати на колишньому рівні планують 8,2% опитаних компаній. 

У той же час через карантин оклади зменшилися майже в 14% компаніях.

Найчастіше підвищення зарплат відбувається за ініціативою керівництва. Найпопулярнішими причинами зростання є підвищення професійної кваліфікації та загальне збільшення зарплат на ринку праці. Найменший вплив, згідно з опитуванням, мають робочий стаж та інфляція. 

69% опитаних роботодавців періодично аналізують розмір зарплат у своїх компаніях, зіставляючи їх із середніми сумами по Україні. Водночас 15,2% компаній повідомили, що взагалі не проводять такого дослідження, а 15,8% орієнтуються на інфляцію чи загальну тенденцію ринку праці. 

Нагадаємо, що у вересні 2021 року середня заробітна плата в Україні збільшилась  до 14 239 грн. У річному вимірі сума зросла на 18,7%, а протягом місяця –  на 1,7%.

 

Джерело: ubr.ua