Українці все частіше хочуть поєднати кілька місць роботи, але не всі роботодавці готові підлаштовуватись: які ставки та посади пропонують при суміщенні

Віддалена робота чи з частковою зайнятістю дедалі частіше фігурує у запитах від українців на сайтах з працевлаштування. Проте пропозицій із подібним форматом роботи у жовтні було майже вдвічі менше, ніж претендентів.

А отримувати понад 20 тис. грн. від такого виду діяльності вийде далеко не у всіх: залежить від кількості навичок, досвіду та професійної сфери.

За даними кадрового порталу grc.ua, вакансій із пропозиціями про неповну зайнятість у жовтні по Україні було лише 8% від загальної кількості оголошень про роботу. Більшість із них зосередилися у трьох сегментах: маркетинг, реклама, PR – 20%, робота для студентів – 15% та адміністративний персонал – 12% оголошень.

Менше 10% пошуків зосереджені в галузі інформаційних технологій, консультування, продажу, освіти, домашнього та робочого персоналу.

При цьому краще платять саме в категоріях з найменшим попитом: ІТ-фахівці в середньому можуть розраховувати на 19 900 грн., менеджери з продажу –  19 700 грн., викладачі, лаборанти та перекладачі – 17 900 грн. А ось маркетологи та піарники значно відстають – їхню часткову зайнятість оцінили у 7 200 грн.

Ключовим в оплаті праці експерти називають вибір затребуваної професійної сфери, наявність досвіду роботи у ній та рідкісні навички. Наприклад, вакансію перекладача зі знанням англійської та китайської мов – такий фахівець може розраховувати на оклад у $1000.

Загалом середня компенсація для категорії працівників із неповною зайнятістю у жовтні склала 13 000 грн. Більшість роботодавців (49%) дотримуються зарплатної виделки від 7000 грн. до 13 000 грн., ще 26% обіцяють до 20 000 грн., до 26 000 грн. – у 13% вакансій, і лише у 12% – понад 26 000 грн.

Незважаючи на суттєву різницю в оплаті праці за категоріями, роботу з частковою зайнятістю шукають близько чверті українців, а у зв'язку із майбутніми карантинними обмеженнями цей сегмент продовжуватиме зростати.

 

Джерело: ubr.ua