Покоління Z готове працювати за менші гроші і з великим ентузіазмом, але якщо робота виявиться монотонною – такі працівники недовговічні. Однак через демографічні фактори незабаром у роботодавців може просто не залишитися вибору

Нинішня молодь від 18 до 24 років незабаром може становити значну частку трудового ресурсу країни.

Трудова міграція, зниження рівня народжуваності, високі темпи скорочення населення України призведуть до того, що робочої сили різного рівня кваліфікації не вистачатиме. І тоді у роботодавців не залишиться іншого вибору, як наймати так званих "зумерів" (народжених у період із 1997 по 2012 рр.).

Такого висновку дійшли експерти  кадрового порталу grc.ua, наголосивши, що для залучення до своїх команд молодих перспективних співробітників компаніям доведеться змінювати формати зайнятості, корпоративні культури, мотиваційні програми та впроваджувати інновації у робочі процеси.

І хоча з приводу нинішньої молоді існує стереотип, що для них ключовим фактором при виборі роботи є зарплата, дослідження показують, що вони, навпаки, не такі прагматичні, як, наприклад, працівники вікової групи 36-37 років.

"Для них велике значення мають професійний розвиток та можливість кар'єрного зростання. Робота "за ідею" для зумерів теж можлива. Правда, цей термін вони тлумачать інакше, ніж старше покоління. Це не робота кілька місяців без збереження заробітної плати заради високої ідеї, а, наприклад, зменшення своїх зарплатних апетитів заради залучення до цікавого проекту чи стартапу» , – коментують у grc.ua.

Так, у категорії 18-25 років 62% опитаних назвали суму оплати праці головним критерієм при пошуку роботи, тоді як 73% 36-45 річних надають цьому фактору найбільшого значення. Проте за кар'єрним зростанням більш амбітною виявилася все ж таки молодь: 41% проти 23%.

Тим не менш, не варто сприймати їх як несерйозне покоління, яке проводить час виключно у смартфонах і не здатне довго затримувати свою увагу на конкретних речах. Їх основний коник - це зухвалість і неординарність, які спричинять пошук нестандартних підходів для вирішення завдань.

"Вони можуть активно залучатися до роботи, якщо сприймають її як улюблену справу. Вони готові брати на себе відповідальність і бути ініціативними. Їх гнучкість і здатність вчитися дозволяють їм швидко опановувати нові навички та професії", - зазначають аналітики.

Молоді працівники цінують, насамперед, власний комфорт на робочому місці. По-друге, для них важливою є перспектива вибирати зручний графік роботи.

Не останню роль при виборі роботи грає і приємна атмосфера в колективі, робоче співтовариство, що розділяє самі цінності і має схожі інтереси, можливість залишатися у звичних каналах і формах комунікації.

Зі свого боку такі співробітники активні, намагаються приносити користь, вони діджиталізовані та здатні сприймати великі масиви інформації. Проте стабільність та рутина були названі як фактори, які змушують молодь швидко змінювати сферу діяльності.

"Таким чином, вже сьогодні можна спрогнозувати зміни на ринку праці, які через кілька років викличуть нинішні студенти. У молодого прогресивного покоління є всі шанси стати новою генерацією співробітників, яка працює за результатом, цінує ефективність та власний комфорт. Вони очікують від роботодавця розуміння, надійності та справедливої ​​мотивації", – наголошують у grc.ua.

Компанії, щоб відповідати перевагам молоді, будуть змушені ставати більш гнучкими та людяними, трансформувати свої корпоративні культури, надавати співробітникам можливості для створення особистого професійного бренду, побудови кар'єри, визнавати результати їхньої роботи та справедливо оцінювати.

 

Джерело: ubr.ua