Зараз для роботодавця не так важливо, де людина отримала освіту - онлайн або офлайн

Насуваючий осінній локдаун в Україні і прискорена автоматизація процесів в популярних офлайн сферах, де "людську" роботу все частіше замінюють новими технологічними рішеннями, викликали різкий сплеск інтересу до онлайн навчання в Україні.

Таким спостереженнями поділився засновник платформи Prometheus Іван Примаченко. За його словами, тільки за цей рік вони видали близько 500 тис. сертифікатів про отримання нової спеціальності, що перевищило показники всіх шести попередніх років роботи сервісу.

Для банківських працівників, які частіше за інших будуть помічати на собі вплив технічного прогресу, і шукають вихід в перекваліфікації, експерт радить у першу чергу звернути увагу на перенавчання в сфері IT.

"З досвіду минулої хвилі "вивільнення" банківських співробітників в 2014-2015 році ми бачимо, що найчастіше вони намагаються перейти або в IT, або в підприємництво. Ці знання зараз цілком можна отримати безкоштовно і онлайн", - зауважив Примаченко.

Серед представлених на платформі курсів, даної категорії працівників він рекомендує звернути увагу на тестування, програмування та аналіз даних. По темі підприємництва - пройти цикл курсів про те, як запускати свій малий бізнес і стартапи.

Головною передумовою до успішних результатів в цих напрямках, експерт називає хороший базовий досвід працівників банківської сфери і вміння працювати з цифрами, що значно прискорить процес навчання.

"Щоб отримати достатній обсяг знань для роботи в IT на стартовій позиції, на навчання потрібно закладати мінімум півроку і до року, якщо ми говоримо про програмування. Якщо тестування - це швидше. Аналіз даних - довше. Те, скільки часу людина готова вкладати - 5-6 годин або повний робочий день - і регулює тривалість навчання", - говорить Примаченко.

Працівникам сфери обслуговування та інших чутливих до локдауну напрямків рекомендують заходити в IT з освоєння більш простих спеціальностей, наприклад, верстки сайтів, системного адміністрування, базового програмування.

Якщо людина все ж більш схильна до гуманітарної сфери, тоді логічніше розглядати копірайтинг, SMM і будь-які інші популярні "фрілансерські" професії.

Причому, зі слів Примаченко, зараз для роботодавця не так важливо, де людина отримала освіту - онлайн або офлайн. Якщо працівник в результаті не проявляє необхідних для спеціальності навичок і умінь, то "жоден диплом не допоможе".

 

Джерело: ubr.ua